Поломка вакуумного підсилювача гальм: симптоми, причини, заміна

Вакуумний підсилювач гальм (іноді відомий як вакуумний гальмівний підсилювач) - це пристрій, який забезпечує підвищення сили натискання на гальмівну педаль автомобіля. Він працює за допомогою вакуума, який генерується двигуном автомобіля.

Основна робота вакуумного підсилювача полягає в тому, щоб знижувати зусилля, яке водій повинен прикладати для натискання на гальмівну педаль, забезпечуючи при цьому ефективне гальмування автомобіля. Коли водій натискає на гальмівну педаль, вакуумний підсилювач використовує створений в двигуні вакуум для збільшення сили натискання на гальмівну систему.

Усередині вакуумного підсилювача є мембрана, яка розділяє дві камери - камеру вакууму та камеру гальмів. При натисканні на гальмівну педаль вакуумна камера зменшується в об'ємі, а це змушує мембрану зрушитися, що в свою чергу збільшує тиск у камері гальм. Цей підвищений тиск передається до гальмівних механізмів і сприяє їхньому активному функціонуванню.

Вакуумні підсилювачі гальм є важливим компонентом гальмівної системи, оскільки вони забезпечують додаткову силу для ефективного гальмування, що робить їх необхідними для більшості сучасних автомобілів.

Симптоми поломки

Поломка вакуумного підсилювача гальм може мати кілька характерних симптомів, які вказують на проблему з цим компонентом гальмівної системи автомобіля. Ось деякі з найбільш поширених симптомів:

 1. Важке гальмування: Якщо вакуумний підсилювач гальм не працює належним чином, гальмування може стати важким і потребувати більшої сили на гальмівну педаль для зупинки автомобіля.

 2. Щелепи гальмів: Іншим поширеним симптомом є відчуття "щелеп" у гальмах, коли ви натискаєте на гальмівну педаль. Це може бути викликано нестабільним тиском вакууму у системі гальм.

 3. Шуми гальм: Неправильна робота вакуумного підсилювача може також призводити до неприродних шумів, таких як шипіння або скрипіння, під час гальмування.

 4. Повільне відпускання гальмівної педалі: Якщо вакуумний підсилювач гальм не працює належним чином, гальмівна педаль може повертатися до початкового положення повільно після відпускання.

 5. Поява засмічених гальм: Вакуумний підсилювач гальм може також призводити до появи засмічених гальм (відпускання гальм після того, як ви відпускаєте гальмівну педаль), що може бути небезпечним на швидкостях.

 6. Поломки насоса вакуумного підсилювача гальм: Насос вакуумного підсилювача гальм може також вийти з ладу, що призведе до втрати вакууму і, відповідно, до втрати підсилення гальм.

Якщо ви помітили будь-які з цих симптомів, рекомендується негайно звернутися до професійного механіка для діагностики та виправлення проблеми з вакуумним підсилювачем гальм. Негайне виправлення цієї проблеми допоможе забезпечити безпечну експлуатацію вашого автомобіля.

Причини поломки

Поломка вакуумного підсилювача гальм може бути спричинена різними факторами. Ось деякі з найпоширеніших причин:

 1. Витік вакуумної системи: Це може бути викликано розривом або пошкодженням вакуумних трубок, ущільнювачів або поршня вакуумного підсилювача. Витік вакууму може призвести до втрати ефективності гальмування.

 2. Засмічення фільтра або клапанів: Засмічення вакуумного фільтра або клапанів може спричинити неправильну роботу вакуумного підсилювача і призвести до втрати підсилення гальм.

 3. Пошкодження підсилювача: Механічні пошкодження або знос вакуумного підсилювача можуть призвести до його неправильної роботи або втрати підсилення гальм.

 4. Проблеми з мастилом або рідинами: Недостатній рівень мастила або використання непридатних рідин для вакуумної системи можуть вплинути на роботу вакуумного підсилювача.

 5. Несправність вакуумного насоса: Вакуумний насос, який не працює належним чином, може не забезпечувати достатній тиск для підсилення гальм.

 6. Недоліки в електричній системі: Проблеми з електричними компонентами, такими як реле або датчики, які контролюють роботу вакуумного підсилювача, також можуть призводити до його несправностей.

Ці причини можуть викликати різноманітні проблеми з вакуумним підсилювачем гальм, і їх слід враховувати під час діагностики та виправлення проблеми. Якщо у вас виникли питання або сумніви, рекомендується звернутися до кваліфікованого механіка для професійної діагностики та ремонту.

Смотрите также